Zanzibar

+ dodaj do ulubionych
Adventure Explorers
O firmie Oferta Kursy nurkowe Bilety lotnicze Kontakt


Zanzibar to tropikalna wyspa u wybrzeży Afryki Wschodniej. Składa się z Unguji (popularnie zwanej właśnie Zanzibarem) i Pemby. Mozaika czterech kultur: afrykańskiej, hinduskiej, arabskiej i europejskiej, sprawia, że Wyspa spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających poszukiwaczy 100% egzotyki. Zanzibar to idealne miejsce dla amatorów nurkowania, snorklowania i oceanicznego wędkowania ale też wylegiwania się na tropikalnych plażach połączonego z poznawaniem miejscowej kultury. Dla siebie znajdą tu coś zarówno zwolennicy wypoczynku w luksusowych hotelach jak i Ci którzy preferują ciche domki na plaży w lokalnym stylu.

Poznaj smak prawdziwej tropikalnej wyspy!Serwis Zanzibar.pl należy do firmy Adventure Explorers która specjalizuje się w organizacji egzotycznych wypraw połączonych z aktywnym wypoczynkiem. Od początku działalności naszymi głównymi kierunkami były Afryka Wschodnia oraz Ameryka Południowa i Karaiby. Wyjazdy nurkowo-objazdowe zarówno dla osób indywidualnych jak i firm (incentive) organizujemy od roku 2002. Zapraszamy.
 
Nungwi Mafia Pemba Stone Town Wschodnie wybrze¿e

» SAFARI NURKOWE

Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju safari nurkowe wokół wysp wybrzeża Tanzanii. W trakcie rejsu odwiedzimy m.in wyspy: Zanzibar (Pemba i Unguja) Mafia i Lamu. Każdy dzień nurkowy zakończymy lokalną atrakcją związaną z wyspą przy której cumujemy ...
zobacz szczegóły »
Rejs po pacyfiku

    Nungwi

» OPIS MIEJSCA: do góry

Żadna wizyta na Zanzibarze nie będzie kompletna bez relaksu na plaży. Jedna z najpiękniejszych znajduję się w spokojnej miejscowości Nungwi, położonej na północy wyspy. Ta rybacka wioska znana jest jako centrum tradycyjnego wyrobu łodzi- dhow. Do dziś można tu spotkać rzemieślników wykonujących tę pracę. Tutejsze plaże są małe, ale za to pozbawione wodorostów. Ponieważ jest to jedno z kilku miejsc, gdzie nie występuje rafa koralowa, można tu pływać na pełnych falach i nie trzeba przemierzać mil, żeby dotrzeć do morza, jak na wschodnim wybrzeżu wyspy.

Nungwi to nie tylko bungalowy na plaży, tętniące życiem bary i restauracje oraz otoczone palmami bananowymi i kokosowymi bazy nurkowe, ale przede wszystkim świetne miejsce na relaks, wypoczynek na hamaku z dobrą książką i drinkiem, miejsce, gdzie można się cieszyć słońcem i morzem. Wystarczy tylko krótki spacer po białych piaskach plaż, aby znaleźć się w innym świecie, gdzie można poznać tajemnice lokalnej kultury.


» ZAKWATEROWANIE: do góry
 • Double Tree Resort Hilton
 • Flame Tree Cottages
 • Langi Langi


» NURKOWANIE: do góry

Wioska Nungwi, a w niej nasza zaprzyjaźniona baza nurkowa East Africa Diving & Watersport Centres (w skrócie EADC), posiada najlepszą lokalizację z punktu widzenia nurkowania. Tu, wiele miejsc doskonale nadaje się zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych nurków (nurkowanie od 10 m do 40m). Szczególnie warto polecić takie miejsca jak Atol Mnemba (gdzie na 100% można zobaczyć żółwie i często delfiny oraz rekiny wielorybie) czy Loeven Bank - podwodna góra, 45 minut na północ od Nungwi.


» MIEJSCA NURKOWE: do góry

 • Leven Bank
  Głębokość: 16 - 55 metrów
  Typ rafy: ogromne, 3-kilometrowe plateau pośrodku kanału łączącego Pembę z Ungują.
  Atrakcje: ryby głębinowe, rekiny.
  Ekscytujące głębie dla bardziej zaawansowanych nurków (wymagana licencja AOWD) z dużą różnorodnością ryb rafowych, jak i większych ryb jak np. tuńczyki, barakudy, napoleony, rekiny rafowe.

 • Hunga Reefs
  Głębokość: 12 - 18 metrów
  Typ rafy: kilka wysp rafy otoczonych piaskiem.
  Atrakcje: piękne korale, dużo małych ryb rafowych, ogromne stada yellow snapper.
  Rafy Hunga oferują 3 różne miejsca nurkowe na głębokości od 12m do 18m. Jest tutaj duża różnorodność ryb rafowych oraz liczne koralowce. Rafy Hunga są również idealne dla osób mniej doświadczonych w nurkowaniu i dla początkujących. Prawdziwie piękne miejsca nurkowe na płaskim piaszczystym dnie.

 • Nankivell Rock
  Głębokość: 12 - 20 metrów
  Typ rafy: kawałek rafy otoczonych piaskiem.
  Atrakcje: różne rodzaje korala i stada ryb rafowych.
  Wielki pojedynczy koralowiec na maksymalnej głębokości 15m, dający schronienie obfitości ryb koralowych.

 • Chaka Tuni
  Głębokość: 5 - 23 metrów
  Typ rafy: bardzo łagodne zbocze.
  Atrakcje: bogactwo korali i drobnych ryb rafowych.
  Rozciągająca się koralowiec położony na głębokości do 20m. Można tu zobaczyć wiele gatunków korali, ryb rafowych, a czasem można nawet spotkać żółwie. Jest to idealne miejsce dla początkujących oraz dla fanów koralowców.

 • Nungwi Coral Garden
  Przedłużenie Chaka Tuni, można tu zobaczyć piękne korale i wiele ryb rafowych Oceanu Indyjskiego.

 • Turtle Gap oraz Leon Wall
  Głębokość: 14 - 40 metrów
  Typ rafy: ściana w formie amfiteatru.
  Atrakcje: ogromna gorgonia, sporo ryb głębinowych.
  Dwa miejsca nurkowe dla bardziej doświadczonych nurków na głębokości do 40m. Czasem można tu spotkać delfiny lub nawet manty czy żółwie.

 • Mbwangawa
  Głębokość: 5 - 20 metrów
  Typ rafy: długo ciągnące się, łagodne zbocze.
  Atrakcje: ogromne bogactwo i różnorodność korali, sporo ryb.
  Olbrzymia rafa z twardych korali otoczona fantastycznymi miękkimi koralami. Jest ona domem dla wielu ryb rafowych, żółwi, homarów i innych morskich stworzeń.

» ATRAKCJE: do góry

Zwiedzanie Stone Town - Kamiennego Miasta

Podczas tej wycieczki zabierzemy cię do słynnego Stone Town, gdzie historia zdaje się stać w miejscu. Zwiedzając między innymi: Pałac Cudów, Muzeum Pamiątek, Pałac Sułtana i stary arabski Fort, będziecie mogli poznać esencję Zanzibaru. Główną atracją turystyczną miasta jest tak zwane Stone Town czyli kamienne miasto. Jest to najstarsza, gęsto zabudowana jego część z niezliczoną ilością wąskich uliczek, tysiącami sklepów i licznymi architektonicznymi zabytkami w arabskim stylu. Do specyfiki tego stylu w lokalnym wydaniu należą ozdobne drewniane drzwi domostw, które same w sobie stanowią zabytek artystyczny. Ich bogate rzeźbiarskie motywy mają swoją ukrytą wymowę. Lotos symbolizuje potencję, ryba płodność, łańcuch bezpieczeństwo, daktyl obfitość a drzewo bogactwo. Domy otoczone są licznymi krużgankami i balkonami, zdobią je także łukowate sklepienia. Wśród przechodniów mija się czesto kobiety ubrane na czarno z zasłonietą twarzą i meżczyzn w długich białych strojach. Pomimo silnych wplywów muzułmańskich na wyspie panuje nadal znaczna tolerancja. Niektóre sklepy i restauracje oferują nawet napoje alkoholowe. Nikt nie reaguje agresywnie kiedy robi mu sie zdjęcie, czego nie można powiedzieć o kontynentalnej części kraju. Nie ma też niechętnych reakcji na ulicy w stosunku do swobodnie i niekiedy kuso ubranych turystów płci obojga, choć to ostatnie zaczyna sie zmieniać, bowiem rzad Zanzibaru wydał stosowne przepisy nakazujące turystom respektowanie lokalnych czyli muzułmańskich obyczajów.

W Stone Town znajdziecie wiele sklepów z upominkami, pamiątkami oraz ręcznie wykonanymi przez rzemieślników przedmiotami. Przewodnik podzieli się z wami wieloma zabawnymi, ale też przerażającymi historiami, aby przybliżyć wam życie w Stone w tym mieście za dawnych czasów.


Spice tour - Wycieczka na plantacje przypraw

Historia Zanzibaru byłaby niekompletna bez goździków, gałki muszkatołowej, cynamonowej, pieprzu i wielu innych przypraw, przywiezionych przez Sułtanów z Omanu. Na wyspie do dziś uprawiane są wszystkie przyprawy świata.

Około dwugodzinny spacer z przewodnikiem, wśród drzew goździkowych, cynamonowców, bujnych kęp trawy cytrynowej, palm bananowych, pnączy wanilii i wielu innych drzew i krzewów, których owoce, korzenie i liście znajdują zastosowanie w kuchni i medycynie. Podczas wycieczki można dowiedzieć się ciekawych rzeczy o przyprawach i dokonać wielu, często zaskakujących, botanicznych odkryć. Bardzo ciekawe doświadczenie, pobudzające zmysły i kulinarną wyobraźnię. Jest to też doskonałą okazją do nabycia przypraw po najniższych cenach.

Kizimkazi

Jest to wioska leżąca na południowym przylądku. Miejsce jest nazywane Zatoką Delfinów. Po wypłynięciu łodzią na ocean można pływać i nurkować z delfinami. W Kizimkazi znajduje się najstarszy meczet na Zanzibarze z 1107 roku. Był on wielokrotnie restaurowany. Można zwiedzać wnętrze meczetu, nawet kobietom, jednak należy pamiętać o zdjęciu obuwia, zakryciu ramion i kolan, zachowaniu ciszy i pozostawieniu datków.


Jozani Forest - spotkanie z endemicznym gatunkiem małp Red Colobus

Wycieczka do pozostałości tropikalnego lasu, znajdującego na południu wyspy. Jest on częścią Parku Narodowego "Jozani Chwaka Bay". Ten tropikalny las deszczowy jest atrakcją sam w sobie. Podczas dwu-, trzygodzinnego spaceru z przewodnikiem można podziwiać m.in. las namorzynowy, potężne baobaby, ogromne fikusy oraz wiele innych tropikalnych drzew i krzewów, jak również wiele gatunków ptaków i motyli. Główną atrakcją wycieczki jest spotkanie z małpkami Red Colobus, występującymi jedynie na Zanzibarze, które baraszkują wśród gałęzi drzew, chętnie pozując do zdjęć. W lesie żyją również, trochę bardziej nieśmiałe, małpy błękitne (Blue Monkeys), które czasami można wypatrzyć wysoko na drzewach. Spacer pośród tej imponującej flory i fauny jest jednym z nieodłącznych elementów wizyty na Zanzibarze.

Chumbe Island

To prywatna wyspa, położona 8 km na południowy-zachód od miasta Zanzibar, która stanowi naturalny i unikalny cel podróży. Można powiedzieć, że jest to najbardziej ekskluzywne miejsce na całym Zanzibarze. Pobyt na wyspie jest wspaniałą przygodą.

Na Chumbe znajduje się 7 chat zbudowanych w ekologiczny sposób tak, że nie korzysta się tu w ogóle z dóbr cywilizacji ani nie używa się chemikaliów. Wszystko pochodzi od natury i wraca do natury. Wyspa otoczona jest dziewiczą rafą koralową. Nurkowanie ze sprzętem oraz używanie płetw jest niedozwolone, dlatego też można tu nurkować tylko z samą maską. Na Chumbe żyją endemiczne kraby kokosowe, duże jak piłka plażowa, które wychodzą z Oceanu i wchodzą na palmy kokosowe. Atrakcją jest tu najstarsza latarnia morska na Zanzibarze, zbudowana przez Anglików w 1904 roku, która oferuje zapierające dech w piersiach widoki na wyspę oraz Zanzibar. Warto zwiedzić także wciąż funkcjonujący meczet.

Prison Island

Ta historyczna wyspa należała pierwotnie do Arabów. Jej nazwa pochodzi od zbudowanego tu w XIX wieku więzienia, gdzie przetrzymywano przekraczających prawo Zanzibarczyków. Obecnie więzienie popadło w ruinę; z trudem można rozpoznać pokryte roślinnością poszczególne fragmenty zabudowań. Atrakcjami przyciągającymi turystów na wyspę są piękna, piaszczysta plaża oraz pobliska rafa koralowa. Dużą atrakcją jest także hodowla olbrzymich żółwi z Aldabry, sprowadzonych tu z Seszeli w końcu XIX wieku. Najstarsze okazy tego gatunku dożywają 250 lat osiągając wagę 400 kg. W ośrodku jest prowadzona hodowla młodych żółwi, można je także oglądać w porze karmienia.