Zanzibar

+ dodaj do ulubionych
Adventure Explorers
O firmie Oferta Kursy nurkowe Bilety lotnicze Kontakt


Zanzibar to tropikalna wyspa u wybrzeży Afryki Wschodniej. Składa się z Unguji (popularnie zwanej właśnie Zanzibarem) i Pemby. Mozaika czterech kultur: afrykańskiej, hinduskiej, arabskiej i europejskiej, sprawia, że Wyspa spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających poszukiwaczy 100% egzotyki. Zanzibar to idealne miejsce dla amatorów nurkowania, snorklowania i oceanicznego wędkowania ale też wylegiwania się na tropikalnych plażach połączonego z poznawaniem miejscowej kultury. Dla siebie znajdą tu coś zarówno zwolennicy wypoczynku w luksusowych hotelach jak i Ci którzy preferują ciche domki na plaży w lokalnym stylu.

Poznaj smak prawdziwej tropikalnej wyspy!Serwis Zanzibar.pl należy do firmy Adventure Explorers która specjalizuje się w organizacji egzotycznych wypraw połączonych z aktywnym wypoczynkiem. Od początku działalności naszymi głównymi kierunkami były Afryka Wschodnia oraz Ameryka Południowa i Karaiby. Wyjazdy nurkowo-objazdowe zarówno dla osób indywidualnych jak i firm (incentive) organizujemy od roku 2002. Zapraszamy.
 
Nungwi Mafia Pemba Stone Town Wschodnie wybrze¿e

» SAFARI NURKOWE

Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju safari nurkowe wokół wysp wybrzeża Tanzanii. W trakcie rejsu odwiedzimy m.in wyspy: Zanzibar (Pemba i Unguja) Mafia i Lamu. Każdy dzień nurkowy zakończymy lokalną atrakcją związaną z wyspą przy której cumujemy ...
zobacz szczegóły »
Rejs po pacyfiku

    Mafia

» OPIS MIEJSCA: do góry

Mafia to archipelag wysp, w którego skład wchodzą: Wyspa Mafia, Jibondo, Juani and Chole. Są one rajem dla rybaków, płetwonurków i miłośników sportów wodnych. To także idealne miejsce na relaks na piaszczystych plażach, pośród bujnej tropikalnej roślinności.

Na Mafię trudniej dotrzeć niż na Pembę lub Zanzibar, ale za to wyspa ta na pewno nikogo nie rozczaruje! Rafy koralowe wokół niej są niemalże dziewicze i naprawdę przepiękne. Głębsze kanały otaczające wyspy są znane jako światowej sławy miejsca połowów ryb. Mafia to także naturalny raj dla ptaków (ponad 120 różnych gatunków) oraz zwierząt leśnych. Znajdują się tam liczne tereny lęgowe żółwi i z tego powodu w południowej części wyspy w 1995 r. powstał rezerwat morski.


» ZAKWATEROWANIE: do góry
 • Kinasi Lodge ****


» NURKOWANIE: do góry

Mafia i otaczające ją rafy są znane jako doskonałe, światowej klasy miejsca nurkowe. Naukowcy odkryli, że Mafia posiada część najbogatszych raf koralowych na świecie, z niespotykaną ilością twardych i miękkich koralowców i różnorodnością tropikalnych okazów ryb. Płetwonurkom poleca się także wiele fantastycznych terenów pomiędzy Mafią a Kilwą, oferujących przepiękne płytkie rafy, bogactwo kanałów i jaskiń.

Kinasi to wspaniałe miejsce zarówno dla zaawansowanych, jak i dla początkujących płetwonurków. Nowoczesne, przygodowe nurkowanie (np. nurkowanie nocne czy nurkowanie w prądzie) należą do regularnych części programów nurkowych. Dla grup conajmniej sześcioosobowych organizowane są rejsy w takie miejsca jak: Ras Mkumbi, Forbes Bay, Kitutia Reef, Okuza and Nyuni Islands oraz rafy otaczające Songo Songo i wyspy Njovi. Safari to wspaniała okazja, aby doświadczyć nadzwyczajnego nurkowania lub snorklingu pośród rzadko odwiedzanych bogatych ogrodów koralowych , charakteryzujących się doskonałą widocznością. Najlepsza pora na nurkowanie na Mafii to okres od listopada do marca.


» MIEJSCA NURKOWE: do góry

Wewnątrz zatoki:
 • KINASI WALL
  Jedno z najpopularniejszych miejsc nurkowych, osłonięte rafą, umiarkowanie głębokie i spadku od 8 do 21m. Charakterystyczne lekkie prądy morskie. Rafa, zachowana w bardzo dobrym stanie, oferuje spotkanie z ławicami takich ryb jak: giant clam, seafan, Napolean wrasse. Często można spotkać również żółwie.

 • CHOLE WALL
  Sięgająca 15m głębokości rafa, charakteryzująca się doskonałą widocznością. Atrakcjami są tu: garbiki, fusiliery, ryby butterfly oraz skalary. Szczególnie interesujące są różnorodne gatunki kolorowych ślimaków i płazińców.

 • CORAL GARDENS
  Ogromny obszar z wystającymi formacjami koralowymi, położonymi w odcinku pomiędzy Kinasi i Chole Walls. Miejsce znakomicie nadaje się do fotografowania ogromnej różnorodności ryb, kolorowych korali i anemonów, gdyż pozwala na to płytka woda stwarzająca doskonałą widoczność. Rafa polecana dla snorkelerów.

 • THE PINNACLE
  Głębokie na 24m miejsce z wiekową rafą koralową. Oferuje widoki na niezwykłe struktury skalne i różnorodne okazy życia morskiego, np. olbrzymie dorsze, mureny czy gigantyczne ryby batfish.

 • KINASI PASS
  Słynie jako wspaniałe miejsce do nurkowania dryfowego. Na Kinasi Pass składają się dwie ściany - szelfowa rafa na głębokości 20-26m oraz płytsza na 6-15m. Atrakcją są tu barakudy, ryby ostrobokowate, rozległe szeregi korali, papugoryby, ogromne groupery.

 • MILIMANI
  Oferuje nurkowanie pośród niezwykłych, malowniczych formacji koralowych i spektakularnego warstwowego koralowego szczytu. Spośród mieszkańców rafy można tu spotkać lionfish, ławice szklanych rybek i węgorze. Rafa opada do głębokości 21m, gdzie charakteryzuje się różnorodnością miękkich i twardych korali.

 • MSUMBIJI
  Miejsce nurkowe składające się z małej pierwotnej rafy z różnorodnymi miękkimi i twardymi koralami na stokach oraz stromych ścianach sięgających 15m głębokości. Alternatywą dla centralnych formacji są sklepione koralowe przejścia, dostarczające nurkom wielu wrażeń. Można tu spotkać piękne jaskrawo czerwone anemony i płaszczki. Niestety nie można przewidzieć warunków widoczności.

Na zewnątrz zatoki:
 • DINDINI WALL NORTH
  Skalista ściana rozpoczynająca się na 8m i sięgająca 28m głębokości. Atrakcjami są jaskinie, pieczary oraz sklepione przejścia. To jedyna jak dotąd odkryta prawdziwa ściana skalna, co czyni nurkowanie bardzo ekscytującym. Obecne są tu ogromne groupery, rekiny, guitarfish, a także żółwie. Można spotkać również olbrzymie tuńczyki i delfiny.

 • DINDINI SOUTH WALL
  Przedłużenie tej samej ściany na 9-22. głębokości. Nurkowanie tutaj urozmaica szelfowa rafa, oferująca różnorodność miękkich i twardych korali oraz wiele ryb rafowych i ryb Napoleon wrasse.

 • JINA PASS
  Również jest przedłużeniem Dindini Wall - rozpoczyna się na głębokości 8m i kończy na 20m. Atrakcjami są pieczary z niezwykłymi formacjami skalnymi.

 • JINA REEF
  Rafa o delikatnym spadku do 26m z wieloma promiennymi, kolorowymi miękkimi koralami. Jest domem grouperów i trevallów.


» ATRAKCJE: do góry

Całodniowe rejsy

Wycieczki organizowane na życzenie klientów, przy odpowiednich pływach i warunkach pogodowych. Do wyboru rejsy:
 • Kitutia Reef lub Mange Reef
 • Ras Kisimani
 • wyspa Okuza
W programie rejsu jest nurkowanie oraz odpoczynek podczas lunchu. Do dyspozycji gości także orzeźwiające drinki.


Poznawanie kultur

W towarzystwie doświadczonych przewodników możecie poznać tajemnice różnych kultur, podziwiać przepiękne krajobrazy oraz obserwować życie różnorodnych gatunków ptaków.

Do wyboru wycieczki:
 • Wyspa Chole i zwiedzanie miejscowej wioski
 • Wyspa Jibondo i zwiedzanie miejscowej wioski
 • Wyspa Juani
 • Ruiny Kua i Kanał Kua
 • Wioska Utende

Jeep safari i wycieczki rowerowe

W czteroosobowych pojazdach będziecie mieli okazję przeżyć wspaniałą przygodę pośród wyspiarskich miast i tropikalnej przyrody.

W ofercie następujące wyprawy:
 • miasto Kilindoni i plantacja Ngombeni
 • plantacja Ras Mbizi oraz plaża lub Kitoni
 • Kitoni
 • Wioska Baleni i Kifinge Bay
 • wioski Kirongwe, Jimbo i Kanga
 • Ras Mkumbi (ze zwiedzaniem latarni morskiej)
Polecamy również odkrywanie wyspy podczas wyprawy rowerowej. Uczestnikom gwarantujemy opiekę profesjonalnych instruktorów i przewodników oraz wyposażenie w dobrej jakości rowery górskie. Wycieczki są świetną okazją, aby poznać lokalne społeczeństwo, a także zobaczyć, jak toczy się życie na Mafii.


Kinasi - śladami natury oraz obserwacja ptaków

Wycieczka jest doskonałą okazją do podziwiania cudów natury oraz zdobywania wiedzy podczas spacerów pośród przyrody, pól uprawnych i buszu.

Wioska Utende charakteryzuje się ogromną różnorodnością gatunków ptaków, które z pewnością zrobią na was wrażenie.