Zanzibar

+ dodaj do ulubionych
Adventure Explorers
O firmie Oferta Kursy nurkowe Bilety lotnicze Kontakt


Zanzibar to tropikalna wyspa u wybrzeży Afryki Wschodniej. Składa się z Unguji (popularnie zwanej właśnie Zanzibarem) i Pemby. Mozaika czterech kultur: afrykańskiej, hinduskiej, arabskiej i europejskiej, sprawia, że Wyspa spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających poszukiwaczy 100% egzotyki. Zanzibar to idealne miejsce dla amatorów nurkowania, snorklowania i oceanicznego wędkowania ale też wylegiwania się na tropikalnych plażach połączonego z poznawaniem miejscowej kultury. Dla siebie znajdą tu coś zarówno zwolennicy wypoczynku w luksusowych hotelach jak i Ci którzy preferują ciche domki na plaży w lokalnym stylu.

Poznaj smak prawdziwej tropikalnej wyspy!Serwis Zanzibar.pl należy do firmy Adventure Explorers która specjalizuje się w organizacji egzotycznych wypraw połączonych z aktywnym wypoczynkiem. Od początku działalności naszymi głównymi kierunkami były Afryka Wschodnia oraz Ameryka Południowa i Karaiby. Wyjazdy nurkowo-objazdowe zarówno dla osób indywidualnych jak i firm (incentive) organizujemy od roku 2002. Zapraszamy.
 
Nungwi Mafia Pemba Stone Town Wschodnie wybrze¿e

» SAFARI NURKOWE

Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju safari nurkowe wokół wysp wybrzeża Tanzanii. W trakcie rejsu odwiedzimy m.in wyspy: Zanzibar (Pemba i Unguja) Mafia i Lamu. Każdy dzień nurkowy zakończymy lokalną atrakcją związaną z wyspą przy której cumujemy ...
zobacz szczegóły »
Rejs po pacyfiku

    Pemba

» OPIS MIEJSCA: do góry

Piękna malownicza wyspa leżąca u wybrzeży Tanzanii. Tworzy razem z Zanzibarem rejon autonomiczny. Wyspa jest znacznie mniej rozwinięta niż Zanzibar i rzadziej odwiedzana przez turystów, dlatego też pobyt na niej jest świetną ofertą dla tych, którzy pragną odpocząć i choć na chwilę oderwać się od cywilizacji. To idealne miejsce dla ludzi ceniących ciszę i spokój oraz dostrzegających uroki samotności.

Wyżyny Pemby są znacznie bardziej żyzne niż na Zanzibarze, jest to więc znakomite miejsce dla rozwoju rolnictwa. Możemy tam spotkać niewielkie plantacje manioku, papai, guawy oraz kokosów.

Wyspa oferuje także atrakcję dla amatorów dzikiej przyrody - rezerwat Ngezi Forest, gdzie można podziwiać wiele ciekawych gatunków zwierząt oraz rozmaite endemiczne gatunki ptaków.

Warto także wybrać się na rejs dookoła białych piasków plaż i krystalicznie czystej wody Pemby.


» ZAKWATEROWANIE: do góry
 • Pemba Misali Lodge

 • PEMBA - MANTA REEF LODGE
» NURKOWANIE: do góry

Pemba uznawana jest przez znawców za jedno z najlepszych miejsc nurkowych na świecie. Wokół niej znajdują się przepiękne rafy koralowe oraz bardzo malownicze strome ściany, które są po prostu gigantyczne i wywierają w związku z tym olbrzymie wrażenie. Nurkowania odbywają się przeważnie po zachodniej stronie wyspy - lepiej poznanej i osłoniętej od otwartego oceanu. Na płyciznach wokół wyspy panują doskonałe warunki dla snorkelerów, którzy mogą długo buszować wśród przepięknych ogrodów koralowych. Istnieje tu wiele punktów, w których mogą nurkować nawet początkujący nurkowie, jeśli oczywiście pozwalają na to pływy i prądy morskie. A jeśli jesteś już doświadczonym nurkiem, pobyt na wyspie jest świetną okazją do polepszenia swoich umiejętności, np. poprzez nurkowanie w prądzie.


» MIEJSCA NURKOWE: do góry

 • Emerald Reef
  Max. głębokość: 30m
  Zlokalizowana na południe od Pemby, charakteryzuje się silnymi prądami. Nazwa rafy pochodzi od zielonego koralowca, który ją pokrywa.
  Łagodne nachylenie od głębokości 7m do 30m, gdzie widoczność jest przeciętna. Największe zróżnicowanie wodnych mieszkańców rafy znajduje się na głębokości 20-25m. Miejsce to często odwiedzają ogromne stada barakud. Okazyjnie można zobaczyć rekiny.

 • Wrak Panza
  Max. głębokość: 14m
  100-metrowy wrak greckiego statku Paraportiani, który zatonął w 1969 roku i spoczywa na dnie wewnątrz pasażu między wewnętrznymi z zewnętrznymi rafami.
  Nienaruszona rufa leży na głębokości 7-9m, natomiast dziób na 12-14m. Ogromny ster pozostał nietknięty na swoim miejscu. Nurkowanie, często utrudniane przez silne prądy, możliwe jest tylko na stojącej wodzie, gdzie jest najlepsza widoczność. Gwarantowana wspaniała różnorodność ryb oraz rozmaitość krabów, śłimaków i koralowców.

 • Samaki Reef
  Max. głębokość: 20m
  Ogromna rafa na skraju kanału Pemba. Z powodu występowania silnych prądów polacana dla doświadczonych nurków. Charakterystyczne dla tego miejsca są rozproszone nietknięte koralowce zamieszkiwane przez rozmaite okazy morskiego życia. Można tu spotkać homaru, ośmiornice oraz węgorze kryjące się między koralami, otoczone przez lawice fusilierów oraz ryb surgeon.

 • Mesali Big Blue
  Max. głębokość: 40m
  Wyłącznie dla doświadczonych nurków! Można się tu zanurzyć w błękicie Południowego Kanału Mesali, jednak z uwagi na wysokie prawdopodobieństwo spotkania groźnych mieszkańców rafy, takich jak rekiny barakudy i gigantyczne płaszczki, trzeba mieć oczy dookoła głowy.

 • Makarere Reef
  Max. głębokość: ponad 30m
  Interesująca falista rafa osadzona na piaszczystym stoku na południowym krańcu Kanału Mesali. Szeregi koralowych pagórków ciągnących się od wierzchołka rafy na poziomie 8-10m p.p.m do głębokości przekraczającej 30m. Koralowce są domem płaszczek torpedo ray, muren, homarów, a także rozmaitych gatunków ryb, podczas gdy piaszczyste stoki zamieszkiwane są przez ryby surgeon, unicorn, napoleon wrasse oraz ogromne diabły morskie. Jest to także obszar występowania delfinów, których obecność często daje się usłyszeć.

 • Misali Coral Garden - Razorback Reef
  Max. głębokość: 45m
  Koralowy ogród biegnący z północy na południe, głównie wykorzystywany do nurkowania dryftowego. Złożony jest z mnóstwa różnorodnych korali - wszystkie w zaskakująco dobrym stanie. Jedynie na południowym krańcu koralowce mogą być trochę zniszczone, gdyż jest to miejsce występowania żółwi. Cały obszar zamieszkują co najmniej trzy okazy Napoleon Fish różnych rozmiarów. Dookoła rafy wspaniale rozwinęło się życie morskie. Głębię rafy można podziwiać z jej wierzchołka na 45m, skąd czasami widać nawet 2,5-metrowego rekina Bull Shark (żarłacz tępogłowy).

 • Misali Coral Mountain
  Max. głębokość: ponad 45m
  Górzysty obszar, zdominowany przez różowe koralowce, który przyciąga niezwykłe ryby - np. leaf fish. Można tu spotkać także przepływające ośmiornice, homary oraz płaszczki. Głębokość osiąga nawet 80m. Wiele innych ryb, takich jak dog tooth tuna, rainbow runner i trevally polują pośród gór.

 • Mapinduzi
  Max. głębokość: 45m
  Sięgająca 45m głębokości ściana zdobiona ogromnymi gorgonianami i koralami.
  Nurkowanie tu jest okazją do spotkania płaszczek manta rays, ławic barakud i rakinów. Żyje tu także ogromna liczba gigantycznych ryb triggerfish. Są to pembiańskie rogatnice i nie są one agresywne.

 • Uvinje Gap
  Max. głębokość: 40m
  Spektakularna zapierająca dech w piersiach pionowa ściana sięgająca 40m głębokości z licznymi gatunkami ryb, takich jak moorish idols, butterfly i angelfish skrywającymi się między czarnymi koralami. W głębi kryją się również potężne groupery i ryby napoleon wrasse. Na płytszych obszarach doskonale rozwinęło się życie morskie - można spotkać m.in. tysiące ryb goldie pływające pośród koralowców.

 • The Balcony
  Max. głębokość: ponad 30m
  Głęboka ściana pokryta m.in. gorgonianami. Można tu spotkać ryby napoleon wrasse, big mackerel, jackfish oraz mnóstwo fusilierów.

 • The Cave
  Max. głębokość: ponad 30m
  Wierzchołek rafy położony jest płytko (4m głębokości), na piaszczystym dnie. Tam zaczyna się stromy klif sięgający nawet 100m głębokości. Na tej ścianie, w głębi znajduje się jaskinia - ale niestety nie penetrujemy jej z powodu silnych prądów. Należy uważać na żółwie.

 • Fundu South Wall
  Max. głębokość: ponad 40m
  Często występują tu silne prądy, dlatego też to miejsce polecane jest dla doświadczonych nurków. Rafa znajduje się od 5 do 40m głębokości. Jej topografię tworzą płytkie pieczary oraz stroma ściana z przepięknymi formacjami koralowców i bogatym życiem morskim.

 • The Gauntlet
  Max. głębokość: 25m
  Nurkowanie na Fundu Gap jest szczególne - można tu płynąć z prądem do końca rafy na głębokości 10m , gdzie znajdują się niesamowite formacje koralowców, a także zanurzyć się do 25m, aby znaleźć się na wierzchołku ściany i być wciągniętym wgłąb w poprzek Gauntlet. Może to być ekstremalnie szybka przygoda, więc najlepiej się odprężyć i dobrze się bawić. Wrażenie robią też interesujące spektakularne formacje skalne stworzone przez głębokie szczeliny.

 • Mandela Wall
  Max. głębokość: 15m
  Wierzchołek Mandela Wall znajduje się na głębokości pomiędzy 8 a 15m i w niektórych częściach rafy gwałtownie spada aż do 200m. Pion ten jest ozdobiony gorgonianami i koralami. Należy mieć oczy szeroko otwarte z powodu występowania ogromnych pelagii i płaszczek.

 • Njao Gap
  Max. głębokość: 18m
  To piękny koralowy ogród znajdujący się na głębokości od 5 do 18m. Na szczególną uwagę zasługują żółwie, które są jednymi z jego mieszkańców.
  Rafa polecana jest także do nurkowania dryftowego, podczas którego można podziwiać m.in. ogromne ryby Nepoleon Wrasse i niesamowite formacje koralowe.