Zanzibar

+ dodaj do ulubionych
Adventure Explorers
O firmie Oferta Kursy nurkowe Bilety lotnicze Kontakt


Zanzibar to tropikalna wyspa u wybrzeży Afryki Wschodniej. Składa się z Unguji (popularnie zwanej właśnie Zanzibarem) i Pemby. Mozaika czterech kultur: afrykańskiej, hinduskiej, arabskiej i europejskiej, sprawia, że Wyspa spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających poszukiwaczy 100% egzotyki. Zanzibar to idealne miejsce dla amatorów nurkowania, snorklowania i oceanicznego wędkowania ale też wylegiwania się na tropikalnych plażach połączonego z poznawaniem miejscowej kultury. Dla siebie znajdą tu coś zarówno zwolennicy wypoczynku w luksusowych hotelach jak i Ci którzy preferują ciche domki na plaży w lokalnym stylu.

Poznaj smak prawdziwej tropikalnej wyspy!Serwis Zanzibar.pl należy do firmy Adventure Explorers która specjalizuje się w organizacji egzotycznych wypraw połączonych z aktywnym wypoczynkiem. Od początku działalności naszymi głównymi kierunkami były Afryka Wschodnia oraz Ameryka Południowa i Karaiby. Wyjazdy nurkowo-objazdowe zarówno dla osób indywidualnych jak i firm (incentive) organizujemy od roku 2002. Zapraszamy.
 
Nungwi Mafia Pemba Stone Town Wschodnie wybrze¿e

» SAFARI NURKOWE

Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju safari nurkowe wokół wysp wybrzeża Tanzanii. W trakcie rejsu odwiedzimy m.in wyspy: Zanzibar (Pemba i Unguja) Mafia i Lamu. Każdy dzień nurkowy zakończymy lokalną atrakcją związaną z wyspą przy której cumujemy ...
zobacz szczegóły »
Rejs po pacyfiku

    Wschodnie wybrzeże

» OPIS MIEJSCA: do góry

Znużonych intensywnym zwiedzaniem miasta, okolicznych ruin i plantacji turystów czekają ciągnące się głównie wzdłuż wschodniego wybrzeża wyspy piękne plaże z białym od koralowca piaskiem, szmaragdową wodą oceanu i przyzwoitym zakwaterowaniem. Malowniczo wyglądające łodzie żaglowe czekają na chętnych do przewiezienia na odległą o kilometr od brzegu rafę koralową.


» ZAKWATEROWANIE: do góry

 • Sunshine Marine Lodge


 • » MIEJSCA NURKOWE: do góry

  • Kichwani
   Max głębokość: 20-40m
   Rafa zawiera takie gatunki koralowców jak Mushroom, Honeycombe, Brain oraz koral Staghorn. Poniżej 30m rafa tworzy pionową ścianę, zamieszkiwaną przez Trumpetfish, ogromne Napolean Wrasse, rekiny rafowe i diabły morskie. Często można także natknąć się na delfiny. Kichwani to doskonałe miejsce do nurkowania dryftowego.

  • Wattabomi
   Max głębokość: 10-15m
   Miejsce polecane dla snorkelerów i początkujących nurków. Rafa jest domem dla małych rybek rafowych, ryb Regal Angelfish, Bluestreak, Cleaner Wrasse, węgorzy i płaszczek. Należy uważać na flądry i sole, które mają swoje legowiska w piasku. Przez większą część roku można także spotkać wale butelkonose, spinnery oraz pospolite tu delfiny.

  • Aquarium
   Max głębokość: 18m
   Nazwa mówi sama za siebie, nurkowanie w tym miejscu jest niczym jak pływanie w akwarium. Występują tu łagodne prądy, a atrakcji dostarczają ryby chirurg, Moorish Idol, ogromne Hawkesbill, zielone żółwie oraz rekiny białopłetwe.

  • The Big Wall
   Max głębokość: 30-50m
   Schodząc na głębokość 30m dryftuje się tu wzdłuż pionowej ściany rafy. Występuje tu wiele ryb pelagicznych, ławice ryb Rainbow Runner, Bluefin Trevally oraz ryby delfinowate. Do okkrycia jest także wiele małych jaskiń. We wrześniu i październiku istnieje możliwość skorzystania z przejażdżki na grzbiecie rakina wielorybiego.

  • Coral Garden
   Max głębokość: 25m
   Rafa oferuje dużą różnorodność pięknych karali, szczególnie korali Big Fan, a także mnogość ryb takich jak barweny, Moorish Idol, ryby królewskie oraz dryfujące w tle barakudy.


  » ATRAKCJE: do góry

  Zwiedzanie Stone Town - Kamiennego Miasta

  Podczas tej wycieczki zabierzemy cię do słynnego Stone Town, gdzie historia zdaje się stać w miejscu. Zwiedzając między innymi: Pałac Cudów, Muzeum Pamiątek, Pałac Sułtana i stary arabski Fort, będziecie mogli poznać esencję Zanzibaru. Główną atracją turystyczną miasta jest tak zwane Stone Town czyli kamienne miasto. Jest to najstarsza, gęsto zabudowana jego część z niezliczoną ilością wąskich uliczek, tysiącami sklepów i licznymi architektonicznymi zabytkami w arabskim stylu. Do specyfiki tego stylu w lokalnym wydaniu należą ozdobne drewniane drzwi domostw, które same w sobie stanowią zabytek artystyczny. Ich bogate rzeźbiarskie motywy mają swoją ukrytą wymowę. Lotos symbolizuje potencję, ryba płodność, łańcuch bezpieczeństwo, daktyl obfitość a drzewo bogactwo. Domy otoczone są licznymi krużgankami i balkonami, zdobią je także łukowate sklepienia. Wśród przechodniów mija się czesto kobiety ubrane na czarno z zasłonietą twarzą i meżczyzn w długich białych strojach. Pomimo silnych wplywów muzułmańskich na wyspie panuje nadal znaczna tolerancja. Niektóre sklepy i restauracje oferują nawet napoje alkoholowe. Nikt nie reaguje agresywnie kiedy robi mu sie zdjęcie, czego nie można powiedzieć o kontynentalnej części kraju. Nie ma też niechętnych reakcji na ulicy w stosunku do swobodnie i niekiedy kuso ubranych turystów płci obojga, choć to ostatnie zaczyna sie zmieniać, bowiem rzad Zanzibaru wydał stosowne przepisy nakazujące turystom respektowanie lokalnych czyli muzułmańskich obyczajów.

  W Stone Town znajdziecie wiele sklepów z upominkami, pamiątkami oraz ręcznie wykonanymi przez rzemieślników przedmiotami. Przewodnik podzieli się z wami wieloma zabawnymi, ale też przerażającymi historiami, aby przybliżyć wam życie w Stone w tym mieście za dawnych czasów.


  Spice tour - Wycieczka na plantacje przypraw

  Historia Zanzibaru byłaby niekompletna bez goździków, gałki muszkatołowej, cynamonowej, pieprzu i wielu innych przypraw, przywiezionych przez Sułtanów z Omanu. Na wyspie do dziś uprawiane są wszystkie przyprawy świata.

  Około dwugodzinny spacer z przewodnikiem, wśród drzew goździkowych, cynamonowców, bujnych kęp trawy cytrynowej, palm bananowych, pnączy wanilii i wielu innych drzew i krzewów, których owoce, korzenie i liście znajdują zastosowanie w kuchni i medycynie. Podczas wycieczki można dowiedzieć się ciekawych rzeczy o przyprawach i dokonać wielu, często zaskakujących, botanicznych odkryć. Bardzo ciekawe doświadczenie, pobudzające zmysły i kulinarną wyobraźnię. Jest to też doskonałą okazją do nabycia przypraw po najniższych cenach.


  Kizimkazi

  Jest to wioska leżąca na południowym przylądku. Miejsce jest nazywane Zatoką Delfinów. Po wypłynięciu łodzią na ocean można pływać i nurkować z delfinami. W Kizimkazi znajduje się najstarszy meczet na Zanzibarze z 1107 roku. Był on wielokrotnie restaurowany. Można zwiedzać wnętrze meczetu, nawet kobietom, jednak należy pamiętać o zdjęciu obuwia, zakryciu ramion i kolan, zachowaniu ciszy i pozostawieniu datków.


  Jozani Forest - spotkanie z endemicznym gatunkiem małp Red Colobus

  Wycieczka do pozostałości tropikalnego lasu, znajdującego na południu wyspy. Jest on częścią Parku Narodowego "Jozani Chwaka Bay". Ten tropikalny las deszczowy jest atrakcją sam w sobie. Podczas dwu-, trzygodzinnego spaceru z przewodnikiem można podziwiać m.in. las namorzynowy, potężne baobaby, ogromne fikusy oraz wiele innych tropikalnych drzew i krzewów, jak również wiele gatunków ptaków i motyli. Główną atrakcją wycieczki jest spotkanie z małpkami Red Colobus, występującymi jedynie na Zanzibarze, które baraszkują wśród gałęzi drzew, chętnie pozując do zdjęć. W lesie żyją również, trochę bardziej nieśmiałe, małpy błękitne (Blue Monkeys), które czasami można wypatrzyć wysoko na drzewach. Spacer pośród tej imponującej flory i fauny jest jednym z nieodłącznych elementów wizyty na Zanzibarze.


  Chumbe Island

  To prywatna wyspa, położona 8 km na południowy-zachód od miasta Zanzibar, która stanowi naturalny i unikalny cel podróży. Można powiedzieć, że jest to najbardziej ekskluzywne miejsce na całym Zanzibarze. Pobyt na wyspie jest wspaniałą przygodą.

  Na Chumbe znajduje się 7 chat zbudowanych w ekologiczny sposób tak, że nie korzysta się tu w ogóle z dóbr cywilizacji ani nie używa się chemikaliów. Wszystko pochodzi od natury i wraca do natury. Wyspa otoczona jest dziewiczą rafą koralową. Nurkowanie ze sprzętem oraz używanie płetw jest niedozwolone, dlatego też można tu nurkować tylko z samą maską. Na Chumbe żyją endemiczne kraby kokosowe, duże jak piłka plażowa, które wychodzą z Oceanu i wchodzą na palmy kokosowe. Atrakcją jest tu najstarsza latarnia morska na Zanzibarze, zbudowana przez Anglików w 1904 roku, która oferuje zapierające dech w piersiach widoki na wyspę oraz Zanzibar. Warto zwiedzić także wciąż funkcjonujący meczet.


  Prison Island

  Ta historyczna wyspa należała pierwotnie do Arabów. Jej nazwa pochodzi od zbudowanego tu w XIX wieku więzienia, gdzie przetrzymywano przekraczających prawo Zanzibarczyków. Obecnie więzienie popadło w ruinę; z trudem można rozpoznać pokryte roślinnością poszczególne fragmenty zabudowań. Atrakcjami przyciągającymi turystów na wyspę są piękna, piaszczysta plaża oraz pobliska rafa koralowa. Dużą atrakcją jest także hodowla olbrzymich żółwi z Aldabry, sprowadzonych tu z Seszeli w końcu XIX wieku. Najstarsze okazy tego gatunku dożywają 250 lat osiągając wagę 400 kg. W ośrodku jest prowadzona hodowla młodych żółwi, można je także oglądać w porze karmienia.